Telenovela

28. května 2007 v 15:01 | Carmen |  Ze dna šuplíku aneb literární poklesky
Tuhle blbinu jsem napsala už dávno... Odhadem konec roku 2005, takže je to dílo opravdu prehistorické. Ale patří to k mým literárním začátkům, tak to prosím berte s nadhledem :) Jedná se o jakousi šílenou parodii na stupidní pořady v tv...
Pepinda se vrací
aneb
TELENOVELA MIMO TELEVIZI
část I.
,,Chuane Pedro José Diego Armino Novaci Fabricio Vinci Bertrande!", zvolala Pepinda. ,,Věděls, že José Pedro snědl malinový jogurt?!" ,,Proboha, jak bych mohl! To je - to je - strašné!!!"-načež se zachmuřeným výrazem odchází na zahradu. Vchází Mercedes. Pepinda: ,,Mercedes, José snědl malinový jogurt!"
,,Já vím. Nemohla jsem tomu zabránit! Co teď, co teď?!", srdceryvně vzlykajíce se vrhne na gauč darovaný Filipem Monice. (když ještě Esmé nevěděla, že nemá velikost 38, ale 36)
Dovnitř vtrhne Ignacio a zařve: ,,ALEXANDREJ MĚL NEHODU!!!"
část II.
(na zahradě si povídají dva zahradníci: ,,Od doby, co ten fešák Jesse zmizel, se dějí hrozné věci! A tahle telenovela od tý doby nestojí za nic!" ,,Ten bídák stejně zdrhnul!" ,,Nee, nezdrhnul." ,,Máš pravdu. Chudák, kde teď asi je…" ,,Jojo. Jojojo.Podej mi tu konev, ty begonie potřebujou zalejt.")
v domě
,,Proboha, CO SE MU STALO??!", zaječí všichni.
,,Při listování knihou se řízl o list papíru, formát A5. Doktoři mu dávají jen velmi malou naději.", řekne smutečním hlasem. ,,Jediné, co mi ten chudák byl schopen říct, bylo: ,,Řekni Pe-pepin-děě, žže ttteen mali-no-výýý jogg-jogurt nessněd-dl José, allee já-áááá." Jo, a taky něco o tom jak nepředstavitelná to je bolest!"
,,Ach bože! Já husa, já hloupá husa! Mělo mi to dojít už když jsem našla na zemi tu propisku, co ji Felicie shodila… Neee…!", zakvílí Pepinda. ,,Co teď?" ,,Teď", hrdinně odvětí Pedro, ,,teď pojedeme do nemocnice."
část III.
V nemocnici
,,PROOČ??? BOŽE, PROOOOOOOOOČ???!!!!", za hysterického jekotu se Pepinda klátí k zemi.
,,Co tý ženský je?", ptá se kolemjdoucí, který-mimochodem-ani nepatří na scénu. Pepinda:,,Jak to, jak to!!! DOKTOR! KDE JE DOKTOR?!!", se šíleneckým výrazem v očích se jme hledat lékaře. ,,Díkybohu."oddechne si celý zbytek rodiny. ,,Tak už vylez, Alexandreji, už je pryč. A rychle, rychle, letadlo ti odlétá za půl hodiny. Ale ať si tě nevšimne!"
,,Díky, přátelé, bez vás…", rozpláče se štestím, ,, bez vás bych se té hysterky nikdy nezbavil…Máte to u mě schovaný. Tak sbohem, Alex, Alexi, Alexo, Alexandre, Alexandro,Alexeji, Allison, Anastázie, Anno, Betty, Berty, Carlosi, Cassandro, Davide, Elisabeth, Elizabeth, Esmé, Esmeraldo, Felicio, Fernando, Filipe, Francesco, Giocondo, Hamlete-ne, počkat, ty sem nepatříš; Hannah, Helen, Chandlere, Ignacio, Ivane, Jacku, Janet, Jean, Jeane, Jeane-Paule (ne Belmondo, ale Belomdo), Jekatěrino, Joey, José, J. R. (čti džej-ár), Juane, Karlosi, Katěrino, Katrin, Leopolde, Logane, Lojzo, Lorrelai, Loughne, Luku, Manuelo, Marianno, Mercedes,Mišo, Michaeli, Monico, Naďo, Natašo, Nino, Olegu, Olino, Paule, Paulo, Pete, Pete číslo 2, Petere, Phoebe, příšerná příšerko Martine, Queeni, Rachel, Rhette, Rosalindo, Roseanne, Rosindo, Rossi, Sandro, Scarlett, Simone, Simono, Taro, Tereso, Terezo, Thereso, Tino, Ugo, Ulriko, Valentýno, Wendy, Xeno, Yenny, Zaro; a sbohem, mami, tati, dědo, babi, 2.dědo, 2.babi, všech 8 praprarodičů a všech 16 prapraprarodičů, a všech 32 praprapraprarodičů, no a vy všichni ostatní, sbohem."
,,Makej, uletí ti to!", vyštěkne Jean-Paul (ne Belmondo, ale Belomdo), který si nikdy nepotrpěl na loučení, obzvlášť ne po své dočasné amnézii a státem udělené amnestii. ,,Stejně za tebou přijedem!"
,,Uáárghhh!", ječí v dáli Pepinda ve snaze nalézt doktora. ,,TJtkuuáááárggrejj!", už ho našla. ,,Íííííááárrghchrchly, chrchly..", odvětí jí škrcený doktor.
Alexandrej prchá a ostatní podplácí sestru, aby řekla, že pro Alexandreje byla jeho nehoda smrtelnou. Všichni odjíždí. Pepinda někomu šlohla revolver. Dál temná obrazovka.
Poslední záběr:
Všichni se baví na Floridě a čtou noviny.
,,Slyšeli jste o Pepindě? Chudák holka, zastřelila se…No, aspoň máme pokoj."
José: ,,Hele, článek o ,,Lumíkovitém chování!" Prý, když vypijete víc jak 2 deci sidecaru a Whiskey ,,Diskorejsek"(všichni pohlédnou na své již prázdné sklenky a osm prázdných flašek s nápisem Sidecar a Whiskey ,,Diskorejsek"), ,,a jste ve společnosti víc jak pěti lidí", (všichni se ohlédnou kolem sebe a vidí svých stoosmdesátpět příbuzných a další dva, co právě přichází na svět), ,,A jste poblíž Alberta u školy a je horko, (všichni koukají na obrovskou ceduli Albert, visící dvacet metrů od nich, a na ceduli Škola, dva metry od cedule Albert; poté se zaměří na obří teploměr, ukazující 50°C),právě jste zbavili nečestným způsobem své ubohé příbuzné jménem Pepinda a máte po ruce nějakou drogu nebo lék s barbituráty", (všichni hledí na tašku plnou léků s barbituráty), ,,a čtete nějaký článek podobný tomuto; v 99,9999999999999999999 % případů všichni spácháte sebevraždu předávkováním se!" Všichni se začnou chechtat…a předávkují se jistými léky v jisté tašce. Jelikož léky byly ,,upravené", všichni se okamžitě rozplynou i se svými věcmi a nezůstane po nich nic, než krabička s perlovým náhrdelníkem. Z křoví se ozve: ,,KONEČNĚ! Však jsem to na ně hrála dva roky!!!"…
Na scénu přichází Pepinda (to ona byla v křoví), zachechtá se, vezme si náhrdelník a zfalšované noviny s zfalšovaným článkem s názvem ,,Lumíkovité chování"; a spolu s tím hezkým Jessem odchází do Los Angeles.
(Objeví se mistr Joda, chce říct nějakou moudrost na závěr, ale to už ho Obi-wan, Anakin, Neo, Frodo, Johnny Depp a spol., odvádí pryč. Nakonec přiletí obří racek, a sedne si na kameru.)
Okamžitě poté odváží scénáristu do sanatoria se zvýšenou ostrahou.
THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 terka terka | Web | 30. května 2007 v 16:39 | Reagovat

Páni, rozená spisovatelka ;)

2 Caroleenka Caroleenka | 30. května 2007 v 20:32 | Reagovat

No teda, ty bys mohla od minuty jít k filmu a psát scénáře...Myslím, že tohle by mělo velký úspěch!!!

3 terka terka | Web | 1. června 2007 v 13:51 | Reagovat

jak říkam, rozená scénáristka ;)

4 Carmen Carmen | 1. června 2007 v 21:38 | Reagovat

Vždyť je to jen taková blbina :)

5 terka terka | Web | 9. června 2007 v 16:21 | Reagovat

Ale moc hezká :)

6 Lilis Lilis | Web | 19. července 2007 v 19:07 | Reagovat

Táák toto kava som sa pobavila :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.